POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA UCZNIÓW - październik 2011

Dnia dziewiątego października ok. godziny 18 przyjechali do nas uczniowie z Saterlandu. W wymianie brały udział gimnazja ze Środy Śląskiej, Szczepanowa, Ciechowa i Rakoszyc.
Po powitaniu gości udaliśmy się do swoich domów.
Następnego dnia odbyło się oficjalne powitanie gości przez dyrekcje naszej szkoły i władze samorządowe.
Po zakończeniu poszliśmy na lekcje plastyki prowadzoną w gimnazjum w Środzie.
Po obiedzie pokazaliśmy naszym gościom Kajaki i nasze miasto.
We wtorek zwiedziliśmy Jelenią Górę i Szklarską Porębę.
Natomiast w środę rozegraliśmy wspólny mecz w dwa ognie w szkole w Ciechowie. Obejrzeliśmy też wystawę Środa na starych fotografiach i podziwialiśmy panoramę miasta z platformy wieży widokowej.
Czwartek spędziliśmy we Wrocławiu na poszukiwaniu krasnali i oglądaniu Panoramy Racławickiej oraz spacerze po Ostrowie Tumskim. Na naszych gościach Wrocław wywarł niezapomniane wrażenie.
W piątek zwiedzaliśmy były klasztor cystersów w Lubiążu i poznaliśmy dzieje Dolnego Śląska. Tam też koleżanki z Niemiec śpiewały w Sali Książęcej. Popołudniami spotykaliśmy się w mieście, gdzie spędzaliśmy miło czas.
Ten tydzień minął bardzo szybko. W sobotę z samego rana pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Saterlandu. Nikomu z uczestników z Polski i Niemiec nie udało się powstrzymać łez.
To była nasza pierwsza wymiana, ale na pewno nie ostatnia !!! ; )
Wręcz nie możemy doczekać się wyjazdu do przyjaciół, do Niemiec.

Wiktoria Talar, Ola Chodorowska, Michalina Kisiel