Święto Wina 2008

Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum mieli swój udział w plenerowej imprezie miejskiej - Święcie Wina w Mieście Skarbów. Członkowie szkolnego zespołu tanecznego pod kierownictwem pani Renaty Strożek poprowadzili ulicami miasta tradycyjnego poloneza.
Nauczycielka sztuki, pani Danuta Antończyk, przygotowała zaś stroje historyczne na konkurs ogłoszony przez Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej.
Uczennice, które w tym dniu wcieliły się w role modelek, zaprezentowały stroje przed zgromadzoną w rynku publicznością, udzielając historycznego komentarza do stylu epoki średniowiecza, renesansu oraz ubiorów XIX w. Praca nauczycielki, uczennic oraz jednej z mam, która pomagała w przygotowaniu strojów - pani Marioli Jankowskiej, została doceniona przez jury.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Angelika Tomankiewicz z klasy 2b za strój podróżny z późnego średniowiecza, następne miejsca: Magdalena Łuczkiewicz i Angelika Klas, obie z klasy 2b.

Poloneza czas z...
Pani Renata w p...
Publiczność pat...
Polonez na śred...
Agnieszka i Raf...
Rozpoczęcie uro...
Sympatyczne gim...
Uczennice z opi...
Dziewczęta prez...
Angelika, Magda...
Nasze miasto