Przewodnik po Niemczech i Wielkiej Brytanii

We wrześniu 2009 uczniowie kilku drugich i trzecich klas, pod opieką pań: A. Gadzińskiej, M. Przystał i K Dzikowskiej, wzięli udział w projekcie pt. "Przewodnik po Niemczech i Wielkiej Brytanii".
Zadaniem uczniów było opracowanie plakatów i przewodników promujących walory turystyczne obu krajów.
Efekty ich pracy można było podziwiać podczas wystawy zorganizowanej w holu pierwszego piętra naszej szkoły.
Wystawę podziwiali także uczniowie z Saterlandu, którzy w tym czasie odwiedzili Środę Śląską w ramach wymiany polsko-niemieckiej.

Prezentacja multimedialna Przewodnik turystyczny po krajach Niemieckojęzycznych

22 marca uczniowie uczniowie naszego gimnazjum demonstrowali efekty kilkumiesięcznej pracy nad prezentacją multimedialną. Zgłoszono 9 prac.
Komisja konkursowa - pp. Gadzińska i Koreń - wyróżniła prace Anny Stechnij i Izabeli Janusz z kl. 3a, zaś książkowe nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczył dyr. W. Papacz. Uroczystość odbyła się w Średzkim Domu Kultury podczas obchodów Dnia Wiosny.
Niestety, ze względu na obszerność plików multimedialnych nie mogliśmy zamieścić na tej stronie. Poniżej jeden z przykładów do ściągnięcia: Katarzyny Sobery podróż przez Niemcy (6,5MB - do odtworzenia potrzebna przeglądarka ppt)