Święto Wina 2010

12. września - jak co roku - uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum wzięli udział w plenerowej imprezie miejskiej - Święcie Wina w Mieście Skarbów.
Pod patronatem Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej, w trzech kategoriach wiekowych, został przeprowadzony konkurs na stroje z dawnej epoki.
Uczniowie i uczennice zaprezentowały historyczne stroje przed zgromadzoną na średzkim rynku publicznością.
Miło nam donieść, że wysiłek naszych uczniów został doceniony przez jury i - w kategorii młodzież - zdobyli trzy pierwsze miejsca:

• I miejsce - Natalia Ginter z kl. IIb, za strój pazia z XVI wieku,
  • II miejsce - Marcel Potrzeba z kl. IIb, występujący we franciszkańskim habicie,
  • III miejsce - Katarzyna Zemlik z Iia, za prezentowanie XVIII-wiecznej sukni.

Nagrodami w konkursie były książki o tematyce historycznej, ale...
dodatkową, za zdobycie pierwszego miejsca - kolacja dla dwóch osób w średzkim lokalu!
Jak się zapewne domyślacie, na miłe têtê-â-têtê Natalia zaprosiła «mnicha», który zajął drugie miejsce.

obr1