O M N I B U S 2010

20 maja 2010 w Gimnazjum w Środzie Śląskiej odbył się IX Powiatowy Konkurs o tytuł Omnibusa nauk przyrodniczych. Konkurs adresowany jest do uczniów trzecich klas gimnazjalnych.

W tym roku w konkursowe szranki stanęło 25 uczniów z siedmiu szkół powiatowych: ze Środy Śląskiej, Ciechowa, Rakoszyc, Szczepanowa, Lutyni, Kostmłotów i Ujazdu Górnego.
W finale uczniowie zmierzyli się z pytaniami z fizyki, biologii, geografii, chemii i informatyki. Szóstka najlepszych musiała wykazać się umiejętnościami praktycznymi w ścisłym finale.
Zadania do tej części przygotowali nauczyciele z Gimnazjum w Środzie Śl.: J.Piwońska-Korona, A.Kuriata, U.Radziejewska i R.Koreń.

I miejsce i tytuł Omnibusa wywalczył Kacper Boguniewicz z Gimnazjum w Środzie Śl.
Na pozostałych miejscach uplasowali się:
II - Michał Siekierski z Gimnazjum w Kostomłotach
III - Szymon Sułyk z Gimnazjum w Ujeździe Górnym
IV - Krzysztof Stec z Gimnazjum w Kostomłotach
V - Michał Raczek z Gimnazjum w Kostomłotach

W ramach tegorocznego Omnibusa odbył się też konkurs na prezentację multimedialną.
Wyróżnienia otrzymali wszyscy uczestnicy, jednak na szczególną uwagę zasłużyła Ania Stechnij ze średzkiego Gimnazjum, która przygotowała wspaniały pokaz na temat Odkrycia fizyczne w czasach Chopina.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki i nagrody ufundowane przez sponsorów: Starostwo Powiatowe, Gminę Środa Śląska, firmę Deichmann oraz firmę B. i A.Dyszewscy

Dyrekcja Gimnazjum w Środzie Śl. i organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom, którzy wspierają działania zmierzające do zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi.
organizatorzy: Urszula Radziejewska i Joanna Porosińska