OMNIBUS 2011

26 maja 2011, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śl., odbył się X. już Powiatowy Konkurs o tytuł OMNIBUSA nauk przyrodniczych.
Jest to jeden z najstarszych konkursów powiatowych, organizowanych przez naszych nauczycieli dla uczniów klas trzecich Gimnazjów powiatu średzkiego.
Główną organizatorką jest pani Urszula Radziejewska. Pomaga jej w tym przedsięwzięciu: J. Porosińska - oprawa graficzna oraz nauczyciele: J. Piwońska-Korona (biologia), S. Kasprzycka-Żuk (chemia) i R. Koreń (geografia).
Uczniowie podczas finału rozwiązują 40 zadań testowych z biologii, chemii, fizyki, geografii i informatyki.
Następnie pięcioro najlepszych bierze udział w ścisłym finale; tu należy zmierzyć się z zadaniami praktycznymi wymienionych wyżej przedmiotów.
W tym roku do finału zakwalifikowało się aż 3 uczniów naszego Gimnazjum, a wyniki ukształtowały się następująco:

Witold Latos - Gimnazjum w Środzie Śląskiej,
Kamila Korona - Gimnazjum w Środzie Śląskiej,
Aleksandra Kołpak - Gimnazjum w Ujeździe Górnym,
Karolina Janiak - Gimnazjum w Ciechowie,
Ewelina Zielińska - Gimnazjum w Środzie Śląskiej.
Nagrody dla najlepszych Omnibusów ufundowali:
- Urząd Miejski w Środzie Śl.,
- Firma Deichmann z Wrocławia,
- Starostwo Powiatowe w Środzie Śl. oraz
- Państwo Dyszewscy, z Neonetu w Środzie Śl.

Organizatorzy serdecznie gratulują zwycięzcom i niemniej serdecznie dziękują sponsorom, z nadzieją, że i w przyszłości zechcą w ten sposób wesprzeć najzdolniejszych uczniów powiatu średzkiego.

U. Radziejewska