ziemia kula

„Sprzątanie świata – Polska”

Do lasu można iść na spacer albo na grzyby, można też wykorzystać ładną wrześniową pogodę  i spacerując posprzątać  leśne ścieżki.

Już po raz trzeci porządkowaliśmy szlak turystyczny na odcinku z Chwalimierza do Ciechowa.

Włączając się w popularną akcję ekologiczną 14 uczniów z klasy 1d naszego gimnazjum, pod opieką wychowawczyni Agnieszki Markiewicz oraz Sylwii  Kasprzyckiej-Żuk, 22 września 2016 r. udało się  do Chwalimierza, by tam spotkać się
z leśniczym Panem Zbigniewem Stopyrą. Zanim uczniowie zaopatrzeni w rękawice ochronne i mocne worki wyruszyli spod leśniczówki w Chwalimierzu  wszyscy wysłuchali kilku ważnych informacji dotyczących tego, jak należy zachowywać się
w lesie. Pan leśniczy przypomniał także zasady dotyczące bezpieczeństwa uczestników akcji.

W czasie trzech godzin pracy znaleziono kilka dzikich wysypisk śmieci, bardzo dużo butelek, opakowań szklanych, worków foliowych itp.

Po zakończeniu sprzątania był czas na chwilę odpoczynku, drugie śniadanie i pamiątkowe zdjęcie. Pan leśniczy Zbigniew Stopyra podziękował wszystkim za zaangażowanie w porządkowanie lasu.

ZS

sprzatanie2016s