Święto patrona i nagrody dla najlepszych uczniów

 

W poniedziałek 17 października w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej, uczniowie z gimnazjum im. Jana Pawła II obchodzili święto swojego patrona.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, w której uczestniczyli uczniowie z partnerskiej gminy Saterland. Po niej młodzież przygotowała krótki apel poświęcony patronowi ich szkoły Janowi Pawłowi II. Informacje o patronie gimnazjaliści powiedzieli w dwóćh językach: po polsku i niemiecku, aby ich goście z Saterlandu mogli usłyszeć kilka słów historii z życia papieża.

Po apelu dyrektor gimnazjum Włodzimierz Papacz oraz burmistrz Adam Ruciński, wręczyli uczniom stypendia na osiągnięcia w nauce i sporcie. - To wielka przyjemność móc w takim dniu wręczyć tym najlepszym nagrodę za ich ciężką pracę. Jesteście wspaniałą wizytówką naszej szkoły - mówi dyrektor Włodzimierz Papacz. Stypendia w wysokości 100 złotych otrzymało 29 uczniów.

Za wyniki w nauce zostało nagrodzonych 27 uczniów: Bartoch Korneliusz, Gałdusińska Wiktoria, Kamińska Natalia, Gacek Marta, Mazurkiewicz Karolina, Kowalski Iwo, Majewski Michał, Kupiec Marta, Sołtys Kamila, Janiszewska Dominika, Mróz Julia, Bachowska Oliwia, Sarwa Olga, Waniak Karolina, Jarco Julia, Koreń Fiona, Rześniowiecka Paulina, Torończak Weronika, Sikora Aleksandra, Zenka Jakub, Łukasik Emilia, Osmyk Weronika, Zaczyk Aleksandra, Dąbrowska Justyna, Musiał Ariana, Perużyński Bartłomiej i Pietrzak Aleksandra.

Za osiągnięcia sportowe stypendium dostała Siepietowska Julia i Błaszczak Maksymilian.

anbo

 

 

dzien patrona1

 

dzien patrona2

 

dzien patrona4

 

 

dzien patrona3

 

 

 

tekst i zdjęcia za express-miejski.pl