ŚREDZCY GIMNAZJALIŚCI UCZCILI 98 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   10 listopada w Domu Kultury uczniowie średzkiego gimnazjum, aby uczcić 98 rocznicę odzyskania niepodległości, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez członków koła historycznego działającego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej.

   W przedstawieniu motywem przewodnim była „ niepodległość”, a trójka prowadzących – Olek Łuczycki jako Józef Piłsudski oraz Ola Sikora i Marta Kupiec - grające współczesne dziewczyny, starali się przeprowadzić widzów przez kawałek naszej historii.

   Była więc grupa szlachciców kłócąca się czy Polska XVIII wieku była silna czy słaba. Przedstawiono także okoliczności rozbiorów, powołanie Legionów Polskich i powstania stoczone przez Polaków w XIX wieku. Na zakończenie pokazano okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Obok trójki prowadzących w przedstawieniu wzięli udział: Iwo Kowalski, Michał Majewski, Karolina Mazurkiewicz, Michał Witkowski, Maja Matusik, Natalia Ciszewska, Kornel Sadkowski, Wiktor Witkowski, Bartek Babiński, Kornel Bartoch, Mikołaj Burdzy, Tymon Jastrzębski, Rafał Mosz, Jakub Rubin, Paulina Rześniowiecka, Ola Zaczyk, Kacper Szatan, Weronika Torończak, Marcel Tacikiewicz, Kacper Torończak.

   Swoimi pięknymi głosami widowisko uświetniły: Marta Gacek śpiewając Rotę i Justyna Czarniecka wykonując Legiony.

   Scenariusz przedstawienia napisała p. Alicja Przesławska, a nad przygotowaniem i przeprowadzeniem uroczystości czuwały: p. Katarzyna Szybiak i p. Marzena Marcinkowska. Cisza na sali przez prawie 40 minut to znak, że uczniom przedstawienie bardzo się spodobało.

KSniepodleglosci2016 1Olek Łuczycki, jako Józef Piłsudski

 

niepodleglosci2016 2

Średzcy gimnazjaliści

 

niepodleglosci2016 3

Kosynier - Kacper Torończak

 

niepodleglosci2016 5

Członkowie Koła Historycznego

 

niepodleglosci2016 4