Średzcy gimnazjaliści w Union Jacku!

union jack

 

 

1 grudnia 2016r. odbył się II etap IX edycji Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów Union Jack.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej reprezentowali:
Natalia Kamińska (2a) oraz Marta Kupiec i Aleksander Łuczycki (3a).
Uczniowie Ci zostali wyłonieni podczas I etapu konkursu, który odbył się 7 listopada 2016r. Organizatorem konkursu Union Jack jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 we Wrocławiu. Głównym Patronem konkursu i fundatorem nagród dla zwycięzcy jest Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg.
I i II etap konkursu ma formę testu pisemnego, który sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki i słownictwa, wiedzę o krajach anglojęzycznych oraz wiedzę o krajach i instytucjach Unii Europejskiej.
  Mimo, że Natalii, Marcie i Olkowi nie udało się zakwalifikować do ścisłego finału ustnego, należą im się wielkie gratulacjeza doskonałą znajomość języka angielskiego i gruntowną wiedzę o Unii Europejskiej.

Pr