basf1    27 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 2b, którzy realizują w bieżącym roku szkolnym projekt "Ekoinnowacje wokół nas" pojechali na wycieczkę do Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej.
   Przewodnikiem uczniów po fabryce była Pani Agata Piszczek, która opowiedziała im o historii zakładu oraz funkcjonujących na jego terenie zasadach bezpieczeństwa.
   Następnie Pani A.Kołodziejczyk, specjalista ds. ochrony środowiska w BASF opowiedziała uczniom o nowoczesnych technologiach i systemach zamontowanych na terenie firmy, które przyczyniają się do ochrony środowiska.
   Pan dr Bartosz Ura, kierownik inżynierii procesu, w bardzo ciekawy sposób wyjaśnił uczniom jak działa katalizator i jakie są rodzaje katalizatorów samochodowych.
   Ostatnim punktem programu było zwiedzanie obszaru logistyki, w tym magazynu wysokiego składowania. Zanim uczniowie się tam udali zostali wyposażeni w środki ochrony indywidualnej: czapki, buty ochronne, okulary oraz kamizelki. Pan Hilary Matuszek, kierownik magazynu szczegółowo opowiedział im o pracy w dziale logistyki i wyjaśnił zasadę działania różnych urządzeń.
   Na zakończenie, wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki od firmy BASF. To był naprawdę wyjątkowy i niezapomniany dzień.

Uczniowie klasy 2B wraz z opiekunami serdecznie dziękują dyrekcji i pracownikom Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej za miłe przyjęcie i pomoc w realizacji edukacyjnego projektu gimnazjalnego.

Pr

basf2  basf3
basf4 basf5
basf6