Dziś (27 kwietnia) odbył się w naszej szkole II Powiatowy Konkurs Historyczny, zorganizowany dzięki staraniom nauczycielek historii naszego gimnazjum p.Alicji Przesławskiej, p.Marzeny Marcinkowskiej i p.Katarzyny Szybiak. Udział w nim wzięło kilkunastu uczniów z sześciu gimnazjów powiatu średzkiego: Ciechowa, Malczyc, Miękini, Szczepanowa, Środy Śląskiej i Rakoszyc.

Uczestnicy musieli wykazać się naprawdę szeroką wiedzą i orientacją w dziejach. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu i wyłonionych w nim zostało sześciu finalistów.

Zadaniem finałowym, które wzbudziło szczególne zainteresowanie i bardzo podobało sie uczestnikom, było przygotowanie scenki-zagadki, przedstawiającej słynne w historii Polski pary i przedmioty, związanych z konkretnym wydarzeniem.  Za wykonanie tego zadania należy się wszystkim szczere uznanie, bo uczniowie wykazali się naprawdę dużą pomysłowością i znajomością tematu.

I miejsce w konkursie i nagrodę główną otrzymał uczeń klasy I gimnazjum w Miękini -
Mateusz Niewiadomski. Drugie miejsce przyznano Klaudii Ziobro z gimnazjum w Szczepanowie. Nasi uczniowie również nie zawiedli - Aleksandra Zaczyk zdobyła 3 miejsce, uzyskując 39 punktów (tylko o 4 mniej od zwycięzcy), a Mateusz Pełechaty uplasował sie na miejscu 5.

Nagrody laureatom wręczali starosta średzki - Sebastian Burdzy, sekretarz Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - Andrzej Bielski, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej Włodzimierz Papacz oraz jeden ze sponsorów konkursu p. Iwona Babińska.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

PowHist01

PowHist02

PowHist03

 

PowHist11  PowHist12

PowHist13  PowHist14

.

PowHist07

.

PowHist09  PowHist10

PowHist05  PowHist06

.PowHist15

PowHist16

PowHist17