Niedawno grupa 19 uczniów z naszego gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 3 po raz kolejny uczestniczyła w wymianie młodzieży z Saterlandem.

Opiekunami uczniów byli Marta Gonera i Sławomir Siwerski, oraz Charlotte Pawsey i Peter Ziegler.

Podczas pobytu w Niemczech uczestnicy zwiedzili niemiecką szkołę, ratusz w Ramsloh, wiatrak w Scharrel, odbyli rejs statkiem po porcie w Emden, zapoznali się z pracą policji niemieckiej, spędzili tez dzień w parku rozrywki w Thuele, a także uczestniczyli w wycieczce nad Morze Północne oraz do holenderskiego miasta Winschotten. Przeszli też przez najwęższy, dopuszczony do ruchu samochodowego w Europie, most nad rzeką Leda oraz zwiedzili kościół z Suurhusen z jego krzywą wieżą, której kąt wychylenia wynosi ponad 5 stopni.

W projekcie partnerstwa szkół i wymiany uczniów z Schulzentrum Saterland, od początku programu (od 1997 roku) uczestniczyło już ponad 900 młodych ludzi z gmin Środa Śląska i Saterland.

oprac na podst.(rol./słas.)

saterland17 1

saterland17 2

saterland17 5

saterland17 6

saterland17 3

saterland17 4

 

 

aa

 

- www.roland-gazeta.pl (kopiuj/wklej).