Dnia 17 maja 2017 r. w naszym gimnazjum odbył się X Powiatowy Konkurs Matematyczny.
Wzięło w nim udział 51 najlepszych uczniów z siedmiu gimnazjów naszego powiatu: Ciechowa, Kostomłot, Malczyc, Miękini, Rakoszyc, Środy Śląskiej i Ujazdu Górnego.

Konkurs składał się z dwóch części: zadań otwartych oraz testu. Każda z tych części trwała 60 minut, a pomiędzy nimi była dwudziestominutowa przerwa. W oczekiwaniu rozstrzygnięcie konkursu, uczestnicy i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć ciekawy program artystyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Oprócz pierwszych miejsc, tradycyjnie przyznano również zaszczytny tytuł "Primus inter pares" oraz nagrodę specjalną Burmistrza Środy Śląskiej za najwyższy wynik punktowy w całym konkursie. W tym roku tytuł ten otrzymała uczennica klasy drugiej naszego gimnazjum - Marta Gacek, która uzyskała łącznie 28 punktów na 30 możliwych.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu okazały sie następujące:

Klasy I

-   I miejsce - Dominika Ciuba / Środa Śląska

-  II miejsce - Amelia Milik / Ujazd Górny

- III miejsce - Magdalena Magryś / Miękinia

Klasy II

-   I miejsce - Marta Gacek / Środa Śląska

-  II miejsce - Michał Misiuna / Środa Śląska

- III miejsce - Jakub Hamkało / Środa Śląska

Klasy III

-   I miejsce - Mateusz Pełechaty / Środa Śląska

-  II miejsce - Laura Gulczewska / Środa Śląska

- III miejsce - Marcel Tacikiewicz / Środa Śląska

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują sponsorom - Burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu oraz Państwu Sylwii i Dariuszowi Hamkałom za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom GRATULUJEMY!!

GE

fot.gim