W jubileuszowym –X Powiatowym Konkursie Recytatorskim Twórczości Jana Pawła II wzięli udział uczniowie 7 gimnazjów. Poziom recytacji był bardzo wysoki, a jury w składzie: Wioletta Konowrocka-Kassjan, Katarzyna Stępniak i ks. G. Kopij przyznało aż dwa wyróżnienia.

I miejsce – Sara Szafrańska z Gimnazjum w Malczycach urzekła recytacją wiersza pt. „Szymon z Cyreny” .

IImiejsce – Filip Łukasik z Gimnazjum w Lutyni przejmująco zaprezentował wiersz „Cierpienie”.

III miejsce – Emil Szydłowski z Lutyni, w nader dojrzały i aktorski sposób przedstawił wiersz pt. „Wyjście robotników z fabryki”.

Wyróżnienia – Paulina Rześniowiecka i Natalia Ciszewska z naszego gimnazjum.

Pani dyrektor – Joanna Pieprzyk – podziękowała p. Urszuli Wolskiej , która jest pomysłodawczynią konkursu i po raz ostatni występuje w roli organizatora, gdyż we wrześniu odchodzi na zasłużoną emeryturę.

MM

RecJPII 2

RecJPII 1

 

a