26 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. Wzięło w niej udział jedenastu najlepszych uczniów z gimnazjów z terenu powiatu średzkiego. Po dwuetapowym - pisemnym i ustnym sprawdzianie wiedzy, najlepszą okazała się uczennica Gimnazjum w Malczycach - Patrycja Dolecka. Drugie i trzecie miejsce zdobyły uczennice z naszej szkoły - Martyna Dul (II) i Fiona Koreń (III).

Marta Gonera - nauczycielka języka niemieckiego i organizatorka konkursu nie ukrywała radości.- Cieszy nas, jako organizatorów, fakt, że pomimo tendencji uczenia się języka angielskiego, uczniowie chętnie uczą się również języka niemieckiego. Chcą się uczyć i są nim zainteresowani.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

foto za www.roland-gazeta.pl

PowNiem2017 1

PowNiem2017 2

 

 

a- www.roland-gazeta.pl (kopiuj/wklej).