XX Dolnośląski Festiwal Nauki

We wtorek 26 września uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką p. Sylwii Kasprzyckiej-Żuk, p. Jolanty Piwońskiej-Korony, p. Elżbiety Wiki i p. Malwiny Rudej skorzystali z bogatej oferty festiwalowej.

W tym roku wybraliśmy sport i medycynę.

Na Politechnice Wrocławskiej zorganizowano pokazy sportów walki i technik samoobrony. Można było obserwować, podziwiać umiejętności sportowców, a co bardziej odważni mogli nawet spróbować swoich sił w kilku prostych ćwiczeniach. W tym samym budynku prezentowały się różne firmy, szkoły, uczelnie i kluby sportowe. Odbywały się też konkursy. W jednym z nich wzięła udział i została nagrodzona
Natalia Kalita z klasy IIIb.

Po krótkiej przerwie na posiłek pojechaliśmy na Uniwersytet Medyczny, żeby wysłuchać wykładu prof. Julii Bar na temat komórek macierzystych. Wykład był przeznaczony dla gimnazjalistówi licealistów. Pani profesor mówiła bardzo ciekawie. Dowiedzieliśmy się, że komórki macierzyste są przyszłością medycyny regeneracyjnej. Są wykorzystywane w chirurgii plastycznej, ortopedii, onkologii i wielu innych
dziedzinach medycyny.

 ZS

DFN2017 1

 

DFN2017 2

 

DFN2017 3

 

DFN2017 4