„Nie ma śmieci - są surowce”

to hasło tegorocznej edycji „ Sprzątania świata ”.

Włączając się w popularną akcję ekologiczną 15 września uczniowie klasy 7e pod opieką wychowawczyni p. Ewy Gacek, p. Sylwii Kasprzyckiej-Żuk oraz p. Malwiny Rudej porządkowali leśne ścieżki.

     Rozpoczęliśmy w Chwalimierzu od spotkania z leśniczym p. Robertem Kapustą i podleśniczym p. Michałem Bałą, którzy kierowali naszymi pracami. Panowie zaopatrzyli nas w rękawice ochronne i mocne worki. Pracowaliśmy w trzech grupach przez około dwie godziny. Znaleźliśmy dużo szklanych i plastikowych butelek, worki foliowe i inne śmieci. Po drodze pan leśniczy wyjaśniał nam, jak w prosty sposób można sprawdzić czy grzyb jest jadalny czy trujący. Opowiadał o swojej pracy. Na zakończenie zaprosił nas na poczęstunek. Kiełbaski z ogniska były przepyszne.

     Kiedy tego dnia rano przyszliśmy do szkoły padał deszcz i pogoda nie zachęcała do pracy na świeżym powietrzu. My jednak się nie poddaliśmyi zostaliśmy nagrodzeni. Niebo się rozchmurzyło i zaświeciło słońce.

Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym. Spacerując - sprzątaliśmy las. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na temat pracy leśnika i jeszcze dostaliśmy pamiątkowe gadżety z Nadleśnictwa Miękinia. Wróciliśmy do szkoły trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

ZS

Sprzatanie2017 1

sprzatanie2017 2

sprzatanie2017 3

sprzatanie2017 4