skwer sybiru

Dnia 12 lutego 2018 r. odbyła się uroczystość w 78 rocznicę pierwszej deportacji Polaków na Wschód. Obchody rozpoczęły się od mszy św. w kościele św. Andrzeja, którą poprowadził kapelan Sybiraków ksiądz Grzegorz Kopij. Następnie złożono kwiaty na Skwerze Zesłańców Sybiru a nasi uczniowie zapalili tam znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Kultury. W części artystycznej członkowie koła historycznego z naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „Dziękujemy, że jesteście”. Prowadzącymi byli Julia Mróz i Michał Majewski z klasy 3a. Prozą i wierszem o losach Sybiraków i tak trudnych etapach naszej historii mówili: Alicja Zubek i Jakub Szybiak z kl. 7e; Maja Matusik z kl. 2a; Karolina Mazurkiewicz, Olga Sarwa, Marta Gacek, Justyna Dąbrowska, Dominika Janiszewska, Julia Piechowiak, Iwo Kowalski i Jakub Hamkało z kl. 3a; Filip Włodarczyk i Michał Wajda z kl. 3b. Swoje piękne głosy w repertuarze patriotycznym zaprezentowały: Paulina Milejska z kl. 3b zaśpiewała „Syberiadę” i „Wracam do domu”, Justyna Czarniecka z kl. 2d - „ Miejcie nadzieję” a na zakończenie Agata Szybiak z kl.4e - „ Ojczyzno ma”.

Część artystyczną naszych uczniów przygotowały p. Alicja Przesławska i p. Katarzyna Szybiak.

PA

78deportacja 01 78deportacja 02

78deportacja 03

78deportacja 08 78deportacja 09

78deportacja 04 78deportacja 05

78deportacja 06 78deportacja 07