Od 11 lat na jedną noc w roku nasza szkoła ożywa.

Odbywa się wtedy Maraton filmowy, który trwa od godz.18 do 7 rano dnia następnego. W maratonie biorą udział uczniowie naszej szkoły z różnych klas.

Tegoroczny maraton odbył się w ostatni piątek przed feriami, tj. 12 stycznia.

Jak co roku, na początku imprezy trzeba było przygotować salę lekcyjną 42 do pełnienia funkcji sali projekcyjnej - wynieść ławki, krzesła, przynieść i rozłożyć materace, zorganizować „punkt żywieniowy”. Noc jest długa, wyzwanie pochłaniające wbrew pozorom sporo energii, tak więc powołana została specjalna grupa do spraw żywnościowych: Adrian Zaczyk i Wiktor Gołąb z klasy 2a, która zadbała o aprowizację imprezy.

Po czynnościach organizacyjnych nastąpiło oficjalne otwarcie, a p. Paweł Marcinkowski przedstawił plan imprezy i zasady, obowiązujące podczas maratonu, po czym uczestnicy zapoznali się z trailerami proponowanych filmów. Wybrano sześć filmów i wszystkie udało nam się obejrzeć.

Po każdym pokazie miała miejsce burzliwa dyskusja, podczas której uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i wymienić spostrzeżenia, a po dyskusji wziąć udział w konkursie, dotyczącym właśnie obejrzanego filmu. Zwycięzcy konkursów otrzymali od organizatorów drobne upominki.

Tradycją naszych maratonów jest zjedzenie przez uczestników pizzy w 4 smakach. Również i w tym roku był to ważny punkt programu, a uczniowie mieli wiele radości i przyjemności podczas spożywania posiłku. Przez całą noc panowała wspaniała atmosfera, niektórych uczestników wprawdzie zmorzył sen, ale nie stanowiło to problemu, ze względu na wygodne materace :) Około godziny 6.30 młodzież razem z opiekunami posprzątała salę przywracając jej pierwotny wygląd. Na zakończenie imprezy każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę 3 plakaty filmowe ufundowane przez Dom Kultury w Środzie Śląskiej, za które bardzo dziękujemy.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele naszej szkoły - p. Lucyna Ostryżniuk oraz p. Paweł Marcinkowski.

LO/MP

 

maraton2018 2  maraton2018 3

maraton2018 4  maraton2018 5

maraton2018 1