W dniach od 8 do 12 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz siódmy uczestniczyli w obozie szkoleniowym Euroweek – Szkoła Liderów. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej współpracuje z Europejskim Forum Młodzieży i Fundacją Euroweek od 2012 roku. W tym roku gimnazjaliści i uczniowie klas siódmych – w sumie 48 osób - zostali zakwaterowani w Pensjonacie Melafir w Lądku Zdroju. Opiekunami grupy były Panie Michalina Makowska-Przystał, Agata Czarnecka, Urszula Radziejewska i Agnieszka Markiewicz oraz Pan Waldemar Masalski.

Euroweek jest obozem szkoleniowym, który ma na celu rozwinąć umiejętność pracy w zespole oraz sztukę autoprezentacji. Zajęcia w formie warsztatów, gier i zabaw są prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z państw, które współpracują z Fundacją Euroweek. W tym roku młodzież ze Środy Śląskiej miała przyjemność uczyć się od wolontariuszy z takich krajów jak Peru, Urugwaj, Filipiny, Ukraina, Gruzja, Armenia, Kolumbia oraz Indonezja. Oprócz usprawnienia umiejętności posługiwania się językiem angielskim, uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać inne kultury i nawiązać nowe przyjaźnie. W tym samym pensjonacie zakwaterowani zostali również gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły podstawowej z miejscowości Żarki Letnisko w województwie śląskim. Okazali się oni znakomitymi towarzyszami gier i zabaw dla naszej młodzieży. Piękna pogoda umożliwiła uczniom i ich opiekunom długi spacer po Lądku-Zdrój oraz wizytę w parku zdrojowym. Do najbardziej interesujących punktów obozu zaliczyć można z pewnością emocjonujący konkurs talentów Euroweek Got Talent, poranne rozgrzewki Energizer oraz warsztat Mission Impossible. Podczas całego obozu uczestnikom i ich opiekunom dopisywał świetny humor. W trakcie wręczenia certyfikatów i podsumowania nie zabrakło jednak łez wzruszenia. Pytani po powrocie do szkoły, wszyscy uczniowie jednomyślnie odpowiadali, że nie mogą już się doczekać kolejnego wyjazdu…

MP

euroweek18 1

euroweek18 2

 euroweek18 3