Ponad stu trzecioklasistów z naszej szkoły może już odetchnąć, bo najbardziej emocjonujący etap już za nimi. W dniach 18-20 kwietnia, jak w całej Polsce, także i u nas odbywały sie egzaminy gimnazjalne. Trzy dni wytężonej pracy umysłowej: we środę - przedmioty humanistyczne i język polski, we czwartek sprawdzano wiedzę z zakresu przyrody (fizyka, biologia, chemia, geografia) i matematyki, w piątek - znajomośc języków obcych.

Wszystko odbywało sie zgodnie z procedurami i ostatecznie cały egzamin przebiegał bez większych zakłóceń.

W zaplombowanej szafie codziennie czekały na zdających nowe zestawy zadań. Specjalnie powołana komisja uczniowska sprawdzała, czy materiały nie są uszkodzone, a komisje, złożone z nauczycieli naszej, i nie tylko naszej, szkoły - nad prawidłowym przebiegiem samych egzaminów.

egzamin2018 1  egzamin2018 2

 

egzamin2018 3

Uczniowie oczekiwali na egazmin w skupieniu, niektórzy z lekkim zmartwieniem w oczach, inni z uśmiechem na ustach.

egzamin2018 4  egzamin2018 5

egzamin2018 6  egzamin2018 7

 

Piękna pogoda sprzyjała dobrym nastrojom. Czy było ciężko - na to pytanie padają skrajnie różne odpowiedzi. Od całkiem swobodnego i zwyczajnego 'ok', przez 'średnio', aż do 'strasznie'. Czy to tylko strach ma wielkie oczy okaże sie juz w drugiej połowie czerwca, kiedy zdający otrzymają wyniki. To ważny egzamin, jeżeli ktoś chce dostać sie do wymarzonej dobrej szkoły. A nasi uczniowie są bardzo ambitni i chcieliby osiągnąć w życiu jak najwięcej.

Życzymy im tego z całego serca!

 

egzamin2018 8

foto dzieki uprzejmości http://sroda.express-miejski.pl