Dnia 16 maja 2018r. odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów. W obecnym roku szkolnym wzięło w nim udział 30 uczniów klas drugich i trzecich z sześciu szkół powiatu średzkiego: Ciechowa, Kostomłot, Malczyc, Rakoszyc, Ujazdu Górnego i Środy Śląskiej.

            Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie rozwiązywali trzy zadania otwarte, zaś w części drugiej – 15 zadań testowych. O wyniku końcowym decydowała suma punktów z obu części konkursu.

            Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, przyznano również nagrodę specjalną ufundowaną przez burmistrza Środy Śląskiej, Adama Rucińskiego. Nagrodę tę, wraz z zaszczytnym tytułem „Primus inter Pares” otrzymuje uczeń, który zdobędzie największą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników konkursu.

W obecnym roku szkolnym nagrodę burmistrza otrzymała uczennica klasy trzeciej naszej szkoły – Marta Gacek.

            Laureatami XI Powiatowego Konkursu Matematycznego zostali:

W klasach drugich:

I miejsce:   Dominika Ciuba – Środa Śląska

II miejsce: Amelia Milik – Ujazd Górny

III miejsce: Julia Kowalczyk – Środa Śląska

W klasach trzecich:

I miejsce:   Marta Gacek – Środa Śląska

II miejsce: Jakub Hamkało – Środa Śląska

III miejsce: Michał Misiuna – Środa Śląska

            Organizatorzy konkursu dziękują sponsorom: burmistrzowi Środy Śląskiej, Adamowi Rucińskiemu oraz państwu Sylwii i Dariuszowi Hamkało, właścicielom sklepu Merkury,

za ufundowanie atrakcyjnych nagród dla laureatów.

 

GE

PowMatem18 01 PowMatem18 02

PowMatem18 04 PowMatem18 03