22 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej, w budynku dawnego Gimnazjum przy ul. Kościuszki 62 odbył się finał IX edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Po raz pierwszy, oprócz gimnazjalistów, wzięli w nim udział także uczniowie klas siódmych.

W tym roku Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego przeprowadzono w nowej, trzyetapowej formule. Pierwszy etap – szkolny - został przeprowadzony w kwietniu b.r. w każdej ze zgłoszonych do Konkursu szkół. Na jego podstawie Przewodniczący Szkolnych Komisji Konkursowych wytypowali uczestników etapu drugiego, który rozpoczął się 22 maja 2018 roku o godzinie 9. Każda z ośmiu zgłoszonych do Konkursu szkół wytypowała swoich przedstawicieli. Powodzenia wszystkim uczestnikom życzyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Środzie Śląskiej Pani Alina Kargol, która uroczyście rozpoczęła zmagania konkursowe.

W części pisemnej finału zmierzyło się 23 uczniów ze Szkół w Środzie Śląskiej, Ciechowie, Szczepanowie, Malczycach, Kostomłotach, Udaninie, Miękini i Lutyni. Uczestnicy drugiego etapu rozwiązali składający się z 85 pytań test sprawdzający rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych. Następnie jury w składzie: Łukasz Unifantowski, Anna Boniarczyk, Magdalena Plich, Dariusz Kuriata, Gabriel Hen, Jolanta Gradowska, Michalina Makowska-Przystał oraz Katarzyna Dzikowska, wyłoniło dwunastu finalistów, którzy wzięli udział w części ustnej. Do zadań uczestników ostatniego - trzeciego - etapu należało przedstawienie się i opowiedzenie o sobie, udzielenie odpowiedzi na trzy pytania sprawdzające umiejętność reagowania językowego w sytuacjach życia codziennego oraz opis zdjęcia.

Oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród oraz dyplomów dokonali: Pan Starosta Powiatu Średzkiego Sebastian Burdzy oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej Pan Włodzimierz Papacz, którzy serdecznie pogratulowali wszystkim uczestnikom.

Ostatecznie wyniki konkursowej rywalizacji przedstawiają się następująco:

• Tytuł Laureata i I miejsce – Jakub Wolski ze Szkoły Podstawowej w Lutyni

• Tytuł Laureata i II miejsce – Martyna Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Miękini

• Tytuł Laureata i III miejsce – Wiktor Stankiewicz z Gimnazjum w Kostomłotach

Tytuły Finalistów przyznano:

• Zuzannie Berny – Szkoła Podstawowa w Środzie Śląskiej

• Szymonowi Głuchowi – Szkoła Podstawowa w Szczepanowie

• Natalii Kamińskiej - Szkoła Podstawowa w Środzie Śląskiej

• Tomaszowi Koprowiczowi - Szkoła Podstawowa w Szczepanowie

• Jakubowi Kostce – Szkoła Podstawowa w Miękini

• Jackowi Kowalczykowi – Szkoła Podstawowa w Udaninie

• Wojciechowi Ożga – Gimnazjum w Kostomłotach

• Dawidowi Senczynie – Szkoła Podstawowa w Udaninie

• Michałowi Witkowskiemu - Szkoła Podstawowa w Środzie Śląskiej

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Patronat nad IX edycją Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego objął Starosta Powiatu Średzkiego Pan Sebastian Burdzy.

Nagrody główne dla Laureatów Konkursu ufundowali: Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, Gmina Środa Śląska oraz Zakład Produkcji Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej.

Upominki dla wszystkich uczestników ufundowali: Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej, Gmina Środa Śląska, Zakład Produkcji Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej, Firma Oshee, Firma PayUp, Grupa Colian, Producent wody mineralnej Cisowianka.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. W. Broniewskiego w Środzie Śląskiej oraz organizatorzy IX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego składają wszystkim Sponsorom serdeczne podziękowania.

MP

PowAng18 01 PowAng18 02