ziemia kulaSiódmoklasiści sprzątają lasy...

Z okazji akcji „Sprzątanie Świata” klasa 7c wraz z inicjatorkami p.Sylwią Kasprzycką-Żuk i p.Jolantą Piwońską-Koroną wzięła udział w porządkowaniu lasu w Chwalimierzu. Do inicjatywy dołączył się również leśniczy- p. Robert Kapusta oraz podleśniczy- p.Michał Bała, którzy każdorazowo chętnie ją współorganizują.

Z samego rana uczniowie wyruszyli w stronę Chwalimierza, by dołożyć swoją cegiełkę w porządkowaniu przestrzeni przyrodniczej wokół nas. Liczba zebranych śmieci pokazała żakom jak wiele można zdziałać wspólnie. Po skończonej pracy, na terenie przyległym do lasu, czekała zorganizowana przez leśniczego niespodzianka – ognisko z kiełbaskami. Przy akompaniamencie gitary młodzież uczciła swój wkład w porządkowanie naszej Matki Ziemi śpiewając harcerską piosenkę.

Dzisiejsze wyjście skierowało uwagę młodych ludzi na ważny aspekt zanieczyszczenia planety. Kiedy kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec środowiska połączy się z dobrą zabawą, to można być pewnym, że nie będzie to ostatnie tego typu przedsięwzięcie.

JP-K, SK-Ż

 

IMG-20180920-WA0019

IMG-20180920-WA0020

IMG-20180920-WA0021

IMG-20180920-WA0018