XXI Dolnośląski Festiwal Nauki

W środę, tj. 26.09.2018r. uczniowie naszej szkoły z klasy 7c odwiedzili Labolatorium Analiz Biomechanicznych znajdujące się na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie odbył się wykład i warsztaty z okazji XXI-go Dolnośląskiegio Festiwalu Nauki. Opiekę nad młodzieżą sprawowała p.Sylwia Kasprzycka-Żuk oraz p.Jolanta Piwońska-Korona. Motyw przewodni brzmiał „Niesamowity Spider-man i niesamowita nauka”. Znaczenie tego enigmatycznego tytułu wyjaśniali: dr inż. Sławomir Winiarski, dr Artur Struzik i mgr Sebastian Jaroszczuk. Tajniki tworzenia animacji komputerowej na przykładzie filmów Spider-man i Shrek zaciekawiły niejednego uczestnika. Najbardziej spektakularne wrażenie zrobił jednak pokaz zastosowań systemów analiz ruchu z udziałem Pauliny z klasy 7c. Wykonane przez nią akrobacje zostały zarejestrowane przez specjalne czujniki rozmieszczone na ciele, przez co można było przy pomocy efektów specjalnych „zamienić: ją w Spider-mana! Idąc za przykładem starożytnych Greków zainicjowane wyjście miało na celu zachęcenie do rozwoju fizycznego i intelektualnego. W końcu wszyscy wielcy kiedyś zostali zaszczepieni pasją przez swoich mentorów. Kto wie, może po takim wstępie w arkana analiz ruchu wśród tej grupy uczniów znajdą się przyszli specjaliści od efektów specjalnalnych bądź olimpijczycy.

J.P.-K., S.K.-Ż.

 

DFN18 1

DFN18 2

DFN18 3 

  DFN18 4