Na rynku wrocławskim 24 05.2019 r. odbył się koncert inaugurujący X edycję akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Na początku miał miejsce przemarsz pocztów sztandarowych szkół dolnośląskich, wśród których był i nasz sztandar niesiony przez Wiktorię Sudoł, Maję Matusiak i Patryka Piotrowskiego. Wszystkich uczniów prowadziła orkiestra Wojska Polskiego. Po uroczystym rozpoczęciu, w którym głos zabrali w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej p. Andrzej Dera i prezydent Wrocławia – p. Jacek Sutryk na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe z Polski i Ukrainy. Jako pierwszy wystąpił zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej z Lublina, który wykonał szereg pieśni patriotycznych. Następnie zgromadzeni widzowie mogli oglądać zespoły dziecięce i młodzieżowe z Koziatynia i Żytomierza.

Nasi uczniowie z koła historycznego, ubrani w piękne stroje szlacheckie, prowadzili na rynku kwestę na akcję letnią „Mogiły pradziada ocal od zapomnienia”. Można powiedzieć, że przez strój stali się obiektem dużego zainteresowania uczestników koncertu i turystów przebywających na rynku. Wśród kwestujących byli: Madzia Oślizło, Maksymilian Walczak, Paweł Chabraszewski, Joanna Krynicka, Natalia Żukowska, Weronika Bernacka, Kornelia Czajkowska, Rafał Bartosz, Wiktor Gołąb i Adrian Zaczyk. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Alicja Przesławska i p. Katarzyna Kuchtyn.

20190524 152613m

Zobacz galerię zdjęć TUTAJ