powrót do strony głównej
obejrzyj powiększenie
→ 2017

 Osiągnięcia uczniów w konkursach szkolnych  
 Sukcesy w zawodach sportowych
 Konkursy pozaszkolne
 Kronika szkolna kronika r. 2007/2008 kronika r. 2010/2012 kronika r. 2013/2014 kronika r. 2014/2015 kronika r. 2015/2017 historia wymiany uczniów
Giganty    najlepsi uczniowie   najlepsi sportowcy

***
 Kronika szkolna
 Współpraca ze środowiskiem
Promocja Zdrowia 2016
 Konstancja Owczarenko z kl. 3a Gimnazjum w Środzie Śląskiej z powodzeniem uczestniczyła w XXIV Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia → nieco więcej
Pomoc chorej koleżance
W poniedziałek 8 grudnia w naszym Gimnazjum odbył się kiermasz na rzecz chorej Nikolki, naszej koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 3.
Na kiermaszu zorganizowanym przez naszą klasę 3b sprzedawaliśmy ciasta upieczone przez nas oraz mamy uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie - udało się uzbierać kwotę ok. 160 zł.
 Osiągnięcia sportowe
Piłka Nożna Chłopców
23.05.16 drużyna chłopców zajęła II miejsce w Międzypowiatowej Gimnazjadzie
Piłki Nożnej Chłopców (op. P. Żurek).
Coca Cola cup
W międzypowiatowych eliminacjach trzeciego etapu XVIII Turnieju Piłkarskiego CocaCola Cup nasi gimnazjaliści (op. P. Żurek) zajęli:
chłopcy - XIII - XVI miejsce w województwie
dziewczęta - IX - XII miejsce w województwie
Piłka Nożna Dziewcząt
6.06.16 drużyna w składzie: A. Pastuch, D. Sudoł, S. Kostrzycka, J. Zając, N. Lecka, D. Łata, W. Prusek S. Tomankiewicz w Finale Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży w Piłce Nożnej Dziewcząt osiągnęła II miejsce (op. P. Żurek).
Indywidualne Dolnośląskie
2.06.16 odbył się Dolnośląski Finał Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów w Lekkoatletyce:
- II miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców - Damian (op. W. Papacz, J. Strożek, W. Masalski).
Warto odnotować, że drużyna (obecnie: Damian Geisler, Hubert Kamiński, Szymon Prusek
i Szymon Woźniak) skoczyła o dwa oczka wyżej w porównaniu do poprzednich zawodów.
Biegi Przełajowe
16.05.16, w Mistrzostwach Powiatu w – Biegach Przełajowych (op. Janusz Strożek) odnotowano:
- I miejsce - N. Perczyńska, A. Rus i S. Tomankiewicz
- II miejsce - J. Straube, K. Lenartowicz, P. Milejska i G. Korman
- III miejsce - K. Szatan, A. Pałaszewski i M. Woźniak.
Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Gimnazjów
28.05.15 odbył się Dolnośląski Finał Indywidualnych Lekkoatletycznych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów. Odnotowaliśmy:
- IV miejsce w sztafecie szwedzkiej - P. Tomaszewskiego (op. P. Żurek), W. Kowalskiego, M. Bolka i Sz. Woźniaka (op. W. Papacz) oraz
- VII miejsce w biegu na 300 m – Sz. Wożniak (op. W. Papacz).
Półfinał Międzypowiatowej Gimnazjady Dziewcząt
22.05.15 drużyna w składzie: A. Pastuch, D. Sudoł, S. Kostrzycka, J. Zając, N. Lecka, N. Bakalarz, V. Iwaszko, D. Łata, A. Adamiak, J. Siepietowska, W. Prusek uczestniczyła w Półfinale Międzypowiatowej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt osiągając II miejsce (op. P. Żurek).
Turniej Piłki Nożnej Chłopców
14.05.15 odbyły się Eliminacje do Międzypowiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Zyskaliśmy III miejsce (op. P. Żurek).
Turniej Piłkarski
W dniach: 16.04.15 i 20.04.15 odbyły się eliminacje strefowe do XVII Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup.  Drużynowo: II miejsce zdobyli chłopcy, III. - dziewczęta (op. P. Żurek).
Mikołajkowe zawody Pływackie
06.03.15 – Mistrzostwa w Pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjów Powiatu Średzkiego (opiekunowie: P. Żurek, R. Strożek, J. Strożek):
w kategorii styl dowolny dziewcząt - 50 m:
- I miejsce W. Prusek
- II miejsce A. Pastuch
- III miejsce M. Pukszta
w kategorii styl dowolny chłopców - 50 m:
- I miejsce Sz. Prusek
- II miejsce G. Sadkowski
- III miejsce J. Bochyński
- V miejsce
w kategorii styl grzbietowy dziewcząt - 50 m:
- I miejsce W. Prusek
- II miejsce A. Strzebak
w kategorii styl grzbietowy chłopców - 50 m:
- I miejsce G. Sadkowski
- II miejsce Sz. Prusek
- III miejsce K. Kułaga
w kategorii styl klasyczny dziewcząt - 50 m:
- I miejsce S. Kostrzycka
- II miejsce A. Pastuch
- III miejsce W. Torończak
w kategorii styl klasyczny chłopców - 50 m:
- I miejsce Sz. Woźniak
w kategorii styl klasyczny chłopców - 50 m:
- I miejsce drużynowo klasa 2a
w kategorii Sztafeta 4x50 - styl dowolny:
- I miejsce drużyna dziewcząt gimnazjum
- I miejsce drużyna chłopców gimnazjum.
Gimnazjada w Piłce Siatkowej
13.02.15 w Powiatowa Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt – I miejsce (op. U. Wolska)
Mikołajkowe zawody Pływackie
5 grudnia, w III Mikołajkowych zawodach Pływackich Powiatu Średzkiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów odnotowujemy:
w kategorii styl dowolny dziewcząt - 50 m:
- I miejsce W. Prusek
- III miejsce M. Pukszta
- IV miejsce M. Partyka
- V miejsce A. Gontarek
w kategorii styl dowolny chłopców - 50 m:
- I miejsce G. Sadkowski
- II miejsce J. Bochyński
- III miejsce K. Szatan
- V miejsce D. Bochenek
w kategorii styl grzbietowy dziewcząt - 50 m:
- I miejsce W. Prusek
- II miejsceA. Strzebak
w kategorii styl grzbietowy chłopców - 50 m:
- I miejsce G. Sadkowski
- III miejsce J. Bochyński
- IV miejsce K. Szatan
- V miejsce M. Pichorowicz
w kategorii styl klasyczny dziewcząt - 50 m:
- I miejsce A. Pastuch
- II miejsce S. Kostrzycka
- V miejsce V. Genschmer
w kategorii styl klasyczny chłopców - 50 m:
- I miejsce Sz. Woźniak
w kategorii Sztafeta 6x50 - styl dowolny:
- I miejsce drużyna dziewcząt gimnazjum
- I miejsce drużyna chłopców gimnazjum.
Piłka Nożna Chłopców
23.05.16 drużyna chłopców zajęła II miejsce w Międzypowiatowej Gimnazjadzie
Piłki Nożnej Chłopców (op. P. Żurek).
 Konkursy szkolne
 "Dworki Szlacheckie"
Szkolny Konkurs Plastyczny wiosna 2015
W dniach 15 kwietnia - 6 maja odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny. Tym razem tematem prac były Dworki szlacheckie
Oto tegoroczni laureaci:
klasy pierwsze
Matyna Dul  kl. 1b  m. I,
Fiona Koreń  kl. 1a  m. II,
Leon Chmielowiec  kl. 1a  m. III.
klasy drugie
Paulina Janusz  kl. 2a  m. I,
Adriana Dwornicka  kl. 2a  m. II,
Julia Mazur  kl. 2a  m. III.
klasy trzecie
Michał Bolek  kl. 3a  m. I,
Aleksandra Mikicka  kl. 3a  m. II,
Paulina Szmit  kl. 3a  m. III.
Gratulujemy.
 Język Niemiecki 2015
30 kwietnia odbył się doroczny Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego.
Oto laureaci 2015:
Vivienne Genschmer  kl. 2b  m. I,
Martyna Dul  kl. 1b  m. II,
Julia Sadowska  kl. 2a  m. II, równorzędne.
Gratulujemy - test z 11 pytań otwartych i zamkniętych, pisało 16 uczniów.
Zwycięzcom życzymy pomyślności w dalszym etapie Konkursu.
 Matematyka 2015
12 marca odbył się coroczny Konkurs Matematyczny. Oto laureaci 2015 -
    klas pierwszych
Mateusz Pełechaty  m. I,
Laura Gulczewska   m. II,
Tymon Jatrzębski    m. III.
    klas drugich
Kamila Rosenbeiger  m. I,
Kacper Raczyński    m. II,
Julia Sadowska        m. III.
    klas trzecich
Dominik Radziszewski m. I,
Karol Kułaga m. II,
Ignacy Skrzeczek m. III.
Gratulujemy.
 Osiągnięcia uczniów
 Konkurs Matematyczny
26 kwietnia w Rakoszycach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli w nim czołowe lokaty:
   z klas pierwszych
    Michał Misiuna  m. I,
Marta Gacek   m. II,
Kamil Wróblewski    m. III.
    klas drugich
    Mateusz Pełechaty  m. I,
    klas trzecich
    Kacper Raczyński m. I,
Kamila Rosenbeiger m. II,
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w powiatowym etapie..
 Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II
  W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II X miejsce zajęła K. Rosenbeiger z klasy 2a (op. R. Polak). Gratulujemy.
 Powiatowy Jarmark Historyczny
  Odnotowaliśmy III miejsce drużyny w składzie: A. Koman (3a), A. Hołowczak (3d), W. Toronczak (1a) i M. Kupiec (1a) w XI Powiatowym Jarmarku Historycznym w Malczycach „Galeria Mistrzów Dolnego Śląska” (op. A. Przesławska). Gratulujemy.
 Konkurs Języka Niemieckiego
 W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dwa II miejsce zajęły uczennice:
– V. Genschmer w kategorii klas pierwszych oraz
– J. Sadowska - klas drugich (opiekunką obu - p. M. Gonera)
Gratulujemy.
 Konkurs Biologiczno – Chemiczny
 K. Kułaga zdobył z kl. 3c II miejsce w Powiatowym Konkursie Biologiczno – Chemicznym w Miękini; (op. op.: S. Kasprzycka–Żuk i J. Piwońska–Korona).
 Konkurs
  Z przyjemnością informujemy, że w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej dla Gimnazjalistów w Miękini I miejsce wyśpiewała P. Szmit z kl. 3a a II. – D. Syrek z 3a (op. M. Lenckowski)
 Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym
  W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym – drużyna: A. Radziszewski - kl. 3c, K. Kułaga - kl. 3c, Sz. Woźniak - kl. 2a oraz G. Sadkowski z 2a zajęła IV miejsce (op. W. Janicka)
 Konkurs Literacki
„Uruchom swoją wyobraźnię”
  Wyróżnieniem w Międzypowiatowym Konkursie Literackim „Uruchom swoją wyobraźnię” w Sobótce uhonorowano M. Kuryło z kl. 2a (op. D. Skawińska).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 Konkurs Historyczny „Białe Noce”
  Finalistą etapu wojewódzkiego w Dolnośląskim Konkursie został I. Skrzeczek kl. 3a (op. A. Przesławska).
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 Konkurs Historyczny Śląskie Zamki i Pałace
 Finalistką VI Międzynarodowego Konkursu Historycznego Śląskie Zamki i Pałace w Jedlinie Zdroju okazała się M. Kuryło z kl. 2a (op. K. Szybiak). Gratulujemy.
 Konkurs Młodych Dziennikarzy
 Duże osiągnięcie w VI Konkursie dla Młodych Dziennikarzy, organizowanym w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – gratulujemy I miejsca P. Rześniowieckiej z kl. 1a (op. U. Radziejewska, A. Czarnecka).
 Konkurs Konkurs English High Flier 2014
  Sukces w Ogólnopolskim Konkursie „English High Flier 2014”: I. Skrzeczek – z kl. 3a, op. K. Dzikowska - 157 miejsce w Polsce (na 964 uczestników na poziomie klas trzecich) oraz 5 miejsce w województwie, A. Dwornicka z kl. 2a - 184 miejsce w kraju (na 1014 uczestników na poziomie uczniów klas drugich) oraz 9. w województwie, J. Sadowska z kl. 2a (205 miejsce w kraju na 1014 uczestników na poziomie uczniów klas drugich) oraz 10. w województwie.
 Konkurs j. angielskiego UNION JACK CONTEST
  Do II etapu Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów UNION JACK CONTEST – zakwalifikowała się drużyna: P. Balant kl. 3a (op. K. Dzikowska), I. Skrzeczek kl. 3a (op. K. Dzikowska) oraz R. Bernacki kl. 2a (op. K. Dzikowska).
Życzymy dalszych sukcesów.
 Dolnośląskie Mecze Matematyczne
  Drużyna naszego gimnazjum zakwalifikowała się do XIV edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych – (op. E. Gacek, A. Kąkol). Życzymy sukcesu.
 Konkurs Języka Angielskiego
  W VIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego – I miejsce zajął R. Bernacki z kl. 2a (op. K. Dzikowska).
Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.
 Konkurs Konkurs Ortograficzny
  W XII Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Rakoszycach – II miejsce przypadło K. Rosenbeiger kl. 2a (op. D. Skawińska).
Gratulujemy.
 VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny
Poziom klas pierwszych
II miejsce – M. Pełechaty kl. 1a
III miejsce – T. Jastrzębski kl. 1a
Poziom klas drugich
I miejsce – K. Raczyński kl. 2a,
II miejsce – K. Rosenbeiger kl. 2a
Poziom klas trzecich
I miejsce – D. Radziszewski kl. 3c;
II miejsce – K. Kułaga kl. 3c
 Konkurs zDolny Ślązak Gimnazjalista
  W XV Dolnośląskim Konkursie dla Gimnazjalistów „zDolny Ślązak Gimnazjalista” (język angielski) – finalistą został Ignacy Skrzeczek, uczeń kl. 3a
(op. K. Dzikowska). Gratulujemy!
 Gminny Konkurs Matematyczny
  29 kwietnia w Rakoszycach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli niezłe lokaty:
w klasach pierwszych
Tymon Jastrzęski z 1a - III miejsce,
w klasach drugich
Kacper Raczyński - I miejsce a Kamila Rosenbeiger III miejsce; oboje z 2a,
w klasach trzecich
Karol Kułaga - I miejsce i Dominik Radziszewski - II miejsce; obaj z kl. 3c
 Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
  VIII Powiatowy Konkurs Piosenki w Wołowie
II miejsce M. Kmiecik kl. 1a, A. Strzebak kl. 1a
 Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
  Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej –
II miejsce P. Mazurkiewicz kl. 3a
zDolny Ślązak Gimnazjalista
Kwalifikacja do etapu powiatowego XIV Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów „zDolny Ślązak Gimnazjalista”:
część humanistyczna
Chodorowska A. kl. 3a, Pastwa M. kl. 3a, Kuryło A. kl. 3b, Hubiak D. kl. 2a,
Skrzeczek I. kl. 2a
część matematyczno–fizyczna
M. Pastwa kl. 3a, Korczowa A. kl. 2a
część przyrodnicza
M. Pastwa kl. 3a, K. Mizgała kl. 3b,
część językowa (niem.)
V. Genschmer kl. 1b,
część językowa (ang.).
Bernacki R. kl.1a, Chodorowska A. kl. 3a, Sadowska J. kl.1a , Ziobro K. kl. 3a
 Konkurs Recytatorski
  Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja Jana Pawła II"
III miejsce – M. Kuryło kl. 1a (op. M. Marcinkowska)
 Konkurs Biologiczno – Chemiczny
  Powiatowy Konkurs Biologiczno – Chemiczny: II miejsce – J. Mizgała kl. 3b
(op. S. Kasprzycka–Żuk, J. Piwońska–Korona)
 Konkurs OMNIBUS
  Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych OMNIBUS:
II miejsce – J. Mizgała kl. 3b, III miejsce A. Chodorowska kl. 3a (op. U. Radziejewska,
nbsp;J. Piwońska–Korona, S. Kasprzycka–Żuk)
 Konkurs Języka Niemieckiego
  Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
III miejsce – V. Genschmer kl. 1b (op. M. Gonera)
Konkurs Matematyczny
(rywalizacja drużynowa)
Poziom klas pierwszych
III miejsce – K. Raczyński kl. 1a
Poziom klas drugich
I miejsce – D. Radziszewski kl. 2c, II miejsce – K. Kułaga kl. 2c
Poziom klas trzecich
I miejsce – M. Pastwa kl. 3a; dodatkowo tytuł: PRIMUS INTER PARES
 Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Miękini:
I miejsce – Kmiecik kl. 2a, II miejsce – A. Strzebak kl.1a (op. M. Majerowska, W. Janicka)
 Konkurs Języka Angielskiego
  VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego – II miejsce - A. Chodorowska kl. 3a (op. K. Dzikowska),
 Turniej Wiedzy Pożarniczej
  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje gminne: I miejsce – U. Stachowiak kl. 2b, II miejsce – A. Korczowa kl. 2a
 Konkurs Ortograficzny
  XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny – wyróżnienie – A. Cirko kl. 3a (op. M. Piasecka)
 Konkurs Poezji Śpiewanej
  Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej:
wyróżnienie - M. Kmiecik kl.2A, III miejsce A. Strzebak kl. 1a,
IV miejsce (Nagroda Wójta Gminy Kostomłoty) – P. Mazurkiewicz kl. 3a
Ojczyzna Polszczyzna
W Ogólnopolskim Konkursie „Ojczyzna Polszczyzna” finalistką została M. Pastwa kl. 3a (op. M. Piasecka)
English High Flier 2014
W Ogólnopolskim Konkursie „English High Flier 2014” nasi uczniowie również brali udział:
A. Chodorowska – kl. 3a, op. K. Dzikowska zajęła 133 miejsce w Polsce (na 982 uczestników) na poziomie klas trzecich oraz 5 miejsce w województwie,
J. Sadowska kl. 1a (225 miejsce w kraju na 1210 uczestników na poziomie uczniów klas pierwszych oraz 17 w województwie oraz
K. Owczarenko kl. 1a (376 miejsce w kraju na 1210 uczestników na poziomie uczniów klas pierwszych oraz 26 w województwie).
Warto zauważyć, że w konkursie wzięło udział ok. 11 tysięcy uczniów z całego kraju.
„Białe Noce”
W Konkursie Historycznym „Białe Noce” – finalistą etapu wojewódzkiego – D. Hubiak z kl. 2b (op. A. Przesławska, K. Szybiak)
Międzypowiatowy Konkurs Literacki
W Międzypowiatowym Konkursie Literackim „Uruchom swoją wyobraźnię” I miejsce (poziom klas trzecich) zajęła M. Pastwa z kl. 3a
UNION JACK CONTEST
IV Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów UNION JACK CONTEST
udział w finale wojewódzkim wzięli: P. Balant kl. 2a, I. Skrzeczek kl. 2a, A. Chodorowska z kl. 3a
Patriotyzm XXI wieku
Powiatowy Konkurs Literacki „Patriotyzm XXI wieku – jaki jest i czy w ogóle jest obecny we współczesnej Polsce?”
W kategorii gimnazjów wyróżnienia otrzymali:
regulaminowe - K. Mizgała kl. 3b (op. J. Pieprzyk),
specjalneJ. Kuryło kl. 1a (op. M. Marcinkowska)