Osiągnięcia sportowe 2010/2012

 

Powiatowa Gimnazjada

16.11.2011 r. dziewczęta osiągnęły I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłka Koszykowa Dziewcząt. W skład drużyny weszły: M. Łuka, W. Dolińska, D. Bogacz, S. Piwowarczyk, M. Sołtys, K. Korsak, A. Durman i W. Cieślak) (op. W. Masalski).

 

Wojewódzka Gimnazjada

06.10.2011 odbyła się Wojewódzka Gimnazjada Szkolna Liga Lekkoatletyczna Finał Dolnośląski (op. R. Strożek, W. Masalski).
Znaczące miejsca zdobyły:
II miejsce w skoku w dal – D. Bogacz
IV miejsce w biegu na 300 m – W. Dolińska.

 

VIII Bieg Narodowy

18 października 2011 r., w Ciechowie, odbyły się indywidualne biegi przełajowe z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości.
W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła II miejsce zob. » foto
Indywidualnie
poziom kl. I i II:
D. Mioduszewska
K. Perlak
D. Świerczek
poziom kl. III:
II miejsce – W. Kołucki
III miejsce – M. Kuzyk

 

Powiatowa Gimnazjada

28.09.2011 r. – I miejsce dziewcząt i I miejsce chłopców w Powiatowej Gimnazjadzie Sztafetowych Biegów Przełajowych (op. R. Strożek, W. Masalski)

 

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

26.09.2011 r. odbył się finał; odnotowaliśmy I miejsce dziewcząt i I miejsce chłopcóww Powiatowej Gimnazjadzie Szkolna Liga Lekkoatletyczna (op. R. Strożek i W. Masalski)

 

Gminna Gimnazjada

21.09.2011 r. drużyna p. W. Masalskiego zdobyła III miejsce w Gminnej Gimnazjadzie - Piłka Nożna Chłopców.

 

Biegi przełajowe 2011

Dnia 18.10.2011 r. - w Ciechowie - odbyły się indywidualne biegi przełajowe z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości.
Młodzież naszego gimnazjum zajęła następujące miejsca:
w kategorii klas 1 i 2
     1 miejsce Mioduszewska Daria 2c
     3 miejsce Perlak Karolina 1c
     4 miejsce Świerczek Daria 1e
klas 3
     1 miejsce Dolińska Wiktoria 3c
     2 miejsce Kołucki Wiktor 3c
     3 miejsce Kuzyk Marcel 3b
W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła II miejsce.

 

Wojewódzka Liga Lekkoatletyczna 2011

Dnia 6.10.2011 r. odbył się we Wrocławiu FINAŁ DOLNOŚLĄSKI SZKOLNEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Drużyny zajęły: dziewczęta 13 miejsce 973 pkt, chłopcy 14 miejsce 1043 pkt.
Zważywszy na rangę zawodów jest to dobry wynik. » zob. szczegóły i foto

 

POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 19.05.2011 r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do sportowej walki przystąpiło 121 zawodniczek i zawodników. Organizatorami zawodów byli: Gimnazjum w Środzie Śląskiej oraz Uczniowski Klub Sportowy. Tutaj » lista czołowych zawodników

 

Powiatowy Turniej Chłopców

18 I 2011, w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców zdobyliśmy III miejsce (opiekun p. W. Masalski)

 

Międzypowiatowa Gimnazjada

10 I 2011, w Finale Międzypowiatowym Gimnazjady Młodzieży w Koszykówce Chłopców zdobyliśmy III miejsce (opiekun p. P. Żurek)

 

Powiatowa Gimnazjada

8 X 2010, w powiatowej Gimnazjadzie - Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt
I miejsce zajęła drużyna: W.Dolińska, K.Bednarska, A.Maryniak, D.Mioduszewska, A.Cieśla, M.Hubiak, A.Durman, P.Kaczmarczyk, J.Juzyk, D.Grzybek i D.Bogacz,
zaś w Gimnazjadzie - Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców: A.Pełechaty, K.Staruch, M.Wudel, K.Janus, S.Czechowski, P.Czerwiec, B.Kostrzycki, M.Kircuń, M.Kuzyk, J.Szatan, R.Cieślak i P.Baraniecki... także!
(opiekunami drużyn są pp.: R. Strożek i J. Strożek)

 

KARATE 2010

SREBRNY MEDAL dla MARKA ZMIERCZAKA na mistrzostwach świata Shotokan FSKA. Przegrał tylko z reprezentantem Ukrainy.
Jest to największy sukces Marka w jego 4-letniej karierze sportowca.
Więcej o zawodach można przeczytać w nrze 19 Expressu Średzkiego.

 

Powiatowa Gimnazjada 2010

8 października 2010, w Ciechowie, nasze zespoły zajęły w niej pierwsze miejsce w obu kategoriach: bieg dziewcząt oraz bieg chłopców. Obejrzyj » fotki z zawodów.

 

LA - 2010 Indywidualne Mistrzostwa Powiatu

Dnia 18.06.2010 r. na stadionie w Środzie Śląskiej odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych i Gimnazjów.
W zawodach wzięła udział młodzież z następujących szkół: SP3 w Środzie Śląskiej, SP w Krynicznie, SP w Rakoszycach, SP w Malczycach, SP w Szczepanowie, GM w Środzie Śląskiej, GM Malczycach, GM w Rakoszycach, GM w Szczepanowie.
Łącznie startowało 151 zawodniczek i zawodników.
Z naszej szkoły:

  • Agnieszka Kuras I m. - bieg 100 m - 13,97
  • Daria Bogacz II m. - bieg 100 m - 14,48
  • Natalia Ginter III m. - bieg 100 m - 14,58
  • Damian Słobodziński I m. - bieg 100 m - 11,88
  • Michał Plich II m. - bieg 100 m - 12,30
  • Izabela Janusz I m. - bieg 300 m - 50,73
  • Szulc Justyna II m. - bieg 300 m - 51,92
  • Mateusz Górski I m. - bieg 300 m - 41,87
  • Rafał Cieślak II m. - bieg 300 m - 43,51
  • Patrycja Kowalczyk I m. - bieg 600 m - 2:05
  • Wiktor Kołucki IV m. - bieg 1000 m - 3:36
  • Angelika Klaś I m. - skok w dal - 4,05
  • Daria Bogacz II m. - skok w dal - 3,85
  • Kamil Staruch I m. - skok w dal - 5,48
  • Michał Plich II m. - skok w dal - 5,38
  • Paweł Czerwiec III m. - skok w dal - 5,24
  • Sandra Piwowarczyk I m. - pchnięcie kulą - 8,08
  • Katarzyna Sobera II m. - pchnięcie kulą - 7,40
  • Krzysztof Rogalski III m. - pchnięcie kulą - 10,70
  • GM Środa Śląska: Natalia Ginter, Wiktoria Dolińska, Daria Bogacz, Agnieszka Kuras - I m. - sztafeta 4x100m - 59,86
  • GM Środa Śląska: Słobodziński Damian, Plich Michał, Staruch Kamil, Czerwiec Paweł - I m. - sztafeta 4x100m - 59,86

 

Powiatowa Gimnazjada

19.01.2010: III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt (op. L. Papacz)

 

Powiatowa Gimnazjada

25.11.2009: I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Koszykowej Dziewcząt (op. W. Masalski)

 

Bieg Narodowy

29.10.2009 - VI Bieg Narodowy z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości:
II miejsce drużynowe i
I indywidualne - Daria Bogacz - poziom klas pierwszych,
I indywidualne - Aleksandra Król - poziom klas drugich i trzecich
(opiekunowie - Janusz i Renata Strożkowie)

 

Powiatowa Gimnazjada

15.10.2009: II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Nożnej Chłopców (op. W. Masalski)

 

Powiatowy Turniej Piłki

28.09.2009: II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - kategoria: gimnazja (op. P. Żurek)

 

Powiatowa Gimnazjada

26.09.09 r. – II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie - Sztafetowe Biegi Przełajowe (op. R. Strożek)

25.09.09 r. – I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie - Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt (op. R. Strożek)

25.09.09 r. – I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie - Liga Lekkoatletyczna Chłopców (op. J. Strożek)

 

Biegi Sztafetowe

04.06.09 r. w Biegach Sztafetowych Szkół Gimnazjalnych drużynowo: II miejsce (op. R. Strożek, J. Strożek)

 

Dolnośląski Finał LA

04.06.2009 - VII miejsce Agnieszki Kuras w biegu na 100 m w Dolnośląskim Finale Indywidualnych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów w Lekkoatletyce

 

Puchar Starosty Średzkiego

02.06.09 r. – II miejsce w Turnieju Wolności Piłki Nożnej o Puchar Starosty Średzkiego (op. P. Żurek)

 

Strefy Wrocławskiej

21.05.2009 - wielki sukces uczniów naszego gimnazjum w Finale Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci - Strefy Wrocławskiej:
Agnieszka Kuras (100 m) i Michał Sołtys (skok w dal) zakwalifikowali się do Dolnośląskiego Finału, który odbędzie się 4 czerwca we Wrocławiu,
Michał Sołtys, Agnieszka Kuras i Paweł Koziarski zdobyli czołowe miejsca w biegach i w skoku w dal » zob. ich wyniki

 

Powiatowe Biegi Przełajowe

15.05.2009 - wyniki Indywidualnych Powiatowych Mistrzostw w Biegach Przełajowych:
Klasy pierwsze:
     A. Król – III miejsce (dz),
     A. Pełechaty – II miejsce (ch);
Klasy drugie:
     K. Kinal – II miejsce (ch),
     M. Plich – III miejsce (ch);
Klasy trzecie:
     P. Koziarski – I miejsce (ch),
     M. Sołtys – II miejsce (ch),
     K. Janusz – III miejsce (ch),
     A. Jewłoszewicz – I miejsce (dz).
» szczegóły, również sportowców szkół podstawowych, fotografie z zawodów

 

Dolnośląskie Igrzyska LZS

14.05.09 r. – X Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi w Lekkoatletyce strefy III i IV:
E. Andruszków – II miejsce w skoku w dal i IV miejsce w biegu na 100 m,
J. Szulc – II miejsce w biegu na 400 m,
K. Stec – IV miejsce w biegu na 100 m.

 

Międzypowiatowe

16.02.2009 - II miejsce Międzypowiatowej Gimnazjadzie Koszykówki Chłopców - op. P. Żurek

13.02.2009 - II miejsce Międzypowiatowej Gimnazjadzie Koszykówki Dziewcząt - op. W. Masalski

 

Powiat

11.02.2009 - I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Ręcznej Chłopców - op. P. Żurek

11.02.2009 - I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Ręcznej Dziewcząt - op. U. Wolska

7.01.2009 - I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Koszykowej Chłopców - op. P. Żurek

 

Międzypowiatowe

09.12.2008 - II miejsce w Międzypowiatowej Gimnazjadzie Siatkówki Chłopców - op. J. Strożek

09.12.2008 - III miejsce w Międzypowiatowej Gimnazjadzie Siatkówki Dziewcząt - op. U. Wolska i L. Papacz

 

Powiat

04.12.2008 - I miejsce w Powiatowym Turnieju w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych - op. P. Żurek

28.11.2008 - I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Siatkówki Chłopców - op. J. Strożek

26.11.2008 - I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Siatkowej Dziewcząt - op. U. Wolska i L. Papacz

 

Powiat - indywidualnie

30.10.2008 - I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym - B. Kostrzycki kl. If, op. J. Strożek

 

Powiat

30.09.2008 - I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt - op. R. Strożek

26.09.2008 - I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie – Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców - op. J. Strożek

26.09.2008 - II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt - op. R. Strożek

26.09.2008 - I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Liga Lekkoatletyczna Chłopców - op. J. Strożek