Osiągnięcia uczniów 2013/2014

 

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Wołowie - II miejsce M. Kmiecik kl. 1a, A. Strzebak kl. 1a

 

Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej – II miejsce P. Mazurkiewicz kl. 3a

 

zDolny Ślązak Gimnazjalista

Kwalifikacja do etapu powiatowego XIV Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów „zDolny Ślązak Gimnazjalista":
     część humanistyczna
     Chodorowska A. kl. 3a, Pastwa M. kl. 3a, Kuryło A. kl. 3b, Hubiak D. kl. 2a, Skrzeczek I. kl. 2a
     część matematyczno–fizyczna
     M. Pastwa kl. 3a, Korczowa A. kl. 2a
     część przyrodnicza
     M. Pastwa kl. 3a, K. Mizgała kl. 3b,
     część językowa (niem.)
     V. Genschmer kl. 1b,
     część językowa (ang.).
     Bernacki R. kl.1a, Chodorowska A. kl. 3a, Sadowska J. kl.1a , Ziobro K. kl. 3a

 

Konkurs Recytatorski

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja Jana Pawła II" - III miejsce – M. Kuryło kl. 1a (op. M. Marcinkowska)

 

Konkurs Biologiczno – Chemiczny

Powiatowy Konkurs Biologiczno – Chemiczny: II miejsce – J. Mizgała kl. 3b (op. S. Kasprzycka–Żuk, J. Piwońska–Korona)

 

Konkurs OMNIBUS

Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych OMNIBUS:
II miejsce – J. Mizgała kl. 3b, III miejsce A. Chodorowska kl. 3a (op. U. Radziejewska, J. Piwońska–Korona, S. Kasprzycka–Żuk)

 

Konkurs Języka Niemieckiego

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego III miejsce – V. Genschmer kl. 1b (op. M. Gonera)

 

Konkurs Matematyczny (rywalizacja drużynowa)

     Poziom klas pierwszych
     III miejsce – K. Raczyński kl. 1a
     Poziom klas drugich
     I miejsce – D. Radziszewski kl. 2c, II miejsce – K. Kułaga kl. 2c
     Poziom klas trzecich
     I miejsce – M. Pastwa kl. 3a; dodatkowo tytuł: –PRIMUS INTER PARES

 

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Miękini:
I miejsce – Kmiecik kl. 2a, II miejsce – A. Strzebak kl.1a (op. M. Majerowska, W. Janicka)

 

Konkurs Języka Angielskiego

VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego – II miejsce - A. Chodorowska kl. 3a (op. K. Dzikowska),

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" – eliminacje gminne: I miejsce – U. Stachowiak kl. 2b, II miejsce – A. Korczowa kl. 2a

 

 

Konkurs Ortograficzny 

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny – wyróżnienie – A. Cirko kl. 3a (op. M. Piasecka)

 

Konkurs Poezji Śpiewanej

Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Recytowanej:
wyróżnienie - M. Kmiecik kl.2A, III miejsce A. Strzebak kl. 1a,
IV miejsce (Nagroda Wójta Gminy Kostomłoty) – P. Mazurkiewicz kl. 3a

 

Ojczyzna Polszczyzna

W Ogólnopolskim Konkursie „Ojczyzna Polszczyzna" finalistką została M. Pastwa kl. 3a (op. M. Piasecka)

 

English High Flier 2014

W Ogólnopolskim Konkursie „English High Flier 2014" nasi uczniowie również brali udział:
A. Chodorowska – kl. 3a, op. K. Dzikowska zajęła 133 miejsce w Polsce (na 982 uczestników) na poziomie klas trzecich oraz 5 miejsce w województwie,
J. Sadowska kl. 1a (225 miejsce w kraju na 1210 uczestników na poziomie uczniów klas pierwszych oraz 17 w województwie oraz
K. Owczarenko kl. 1a (376 miejsce w kraju na 1210 uczestników na poziomie uczniów klas pierwszych oraz 26 w województwie).
Warto zauważyć, że w konkursie wzięło udział ok. 11 tysięcy uczniów z całego kraju.

 

„Białe Noce"

W Konkursie Historycznym „Białe Noce" – finalistą etapu wojewódzkiego – D. Hubiak z kl. 2b (op. A. Przesławska, K. Szybiak)

 

Międzypowiatowy Konkurs Literacki

W Międzypowiatowym Konkursie Literackim „Uruchom swoją wyobraźnię" I miejsce (poziom klas trzecich) zajęła M. Pastwa z kl. 3a

 

UNION JACK CONTEST

IV Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów UNION JACK CONTEST udział w finale wojewódzkim wzięli: P. Balant kl. 2a, I. Skrzeczek kl. 2a, A. Chodorowska z kl. 3a

 

Patriotyzm XXI wieku

Powiatowy Konkurs Literacki „Patriotyzm XXI wieku – jaki jest i czy w ogóle jest obecny we współczesnej Polsce?"
W kategorii gimnazjów wyróżnienia otrzymali:
regulaminowe - K. Mizgała kl. 3b (op. J. Pieprzyk),
specjalne – J. Kuryło kl. 1a (op. M. Marcinkowska)

 

Międzypowiatowy konkurs "Uruchom swoją wyobraźnię"

6 czerwca 2014, w Sobótce, odbył się Konkurs Literacki 2014.
Nasza uczennica - Maria Pastwa zdobyła I miejsce w kategorii klas trzecich utworem Co dzień zapalam wschody i zachody słońca na niebie. Opiekunką Marii jest p. Mirosława Piasecka.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia również na dalszych etapach nauki.

W konkursie wzięły także udział: Maja Kuryło z klas pierwszych, Anna Koman - drugich oraz Aleksandra Cirko - z trzecich.

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny 2014

21 maja 2014 - w Środzie Śl. - odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny. Nasi starsi uczniowie nie zawiedli.
Miejsca:
     klasy I:
     Jakub Krzysztoń, Gimnazjum w Miękini - I m.
     Dominik Zięcina, Gimnazjum w Miękini - II m.
     Kacper Raczyński, Środa Śl. - III m.
     klasy II:
     Dominik Radziszewski, Gimnazjum w Środzie Śl. - I m.
     Karol Kułaga, Środa Śl. - II m.
     Michał Chohura, Ujazd Górny - III m.
     klasy III:
     Maria Pastwa, Gimnazjum w Środzie Śl - I m.
     Julia Krzeszowska, Gimnazjum w Miękini - II m.
     Dominik Buda, Kostomłoty - III m.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Konkursie przyszłorocznym.

 

Gminny Konkurs Matematyczny 2014

26 marca 2014 - w Rakoszycach - odbył się Gminny Konkurs Matematyczny.
Nasi uczniowie zajęli w nim czołowe miejsca:
     klasy I:
     Kacper Raczyński - I m.
     Kamila Rosenbeiger - II m.
     Radosław Bernacki - III m.
     klasy II:
     Karol Kułaga - I m.
     Dominik Radziszewski - II m.
     klasy III:
     Maria Pastwa - I m.
     Paulina Mazurkiewicz - II m.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na Konkursie Powiatowym, który odbędzie się 21 maja w średzkim Gimnazjum.

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej

6 marca 2014 - w Domu Kultury - odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie wzięły udział gimnazja i szkoły podstawowe z terenu Gminy Środa Śląska.
I miejsce zajęła Urszula Stachowiak z klasy IIb,
II miejsce - Ada Korczowa z IIa
Wyróżnienie otrzymali uczniowie: Karol Sokół, Paweł Pluta i Wojciech Broniewicz.
Uczniów przygotowywała p. Urszula Radziejewska.

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2013

W piątek, 10 maja, nasi uczniowie uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, organizowanym przez Wójta Gminy, Samorządowy Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Miękini.
Należy podziwiać lokatę przedstawicieli naszego Gimnazjum:
miejsce I - Patrycja Piecyk z kl. IIIe
miejsce II - duet: Marta Hubiak i Daria Mioduszewska (IIIa+IIIc)
miejsce III - Magdalena Kmiecik z kl. Ia