Kronika 2014/2015

Osiągnięcia sportowe

 

IndywidualneMistrzostwa Lekkoatletyczne Gimnazjów
28.05.15 odbył się Dolnośląski Finał Indywidualnych Lekkoatletycznych Mistrzostw Uczniów Gimnazjów. Odnotowaliśmy:
- IV miejsce w sztafecie szwedzkiej - P. Tomaszewskiego (op. P. Żurek),
W. Kowalskiego, M. Bolka i Sz. Woźniaka (op. W. Papacz)
oraz
- VII miejsce w biegu na 300 m – Sz. Wożniak (op. W. Papacz).
 
Półfinał Międzypowiatowej Gimnazjady Dziewcząt
22.05.15 drużyna w składzie: A. Pastuch, D. Sudoł, S. Kostrzycka, J. Zając, N. Lecka, N. Bakalarz, V. Iwaszko, D. Łata, A. Adamiak, J. Siepietowska, W. Prusek uczestniczyła w Półfinale Międzypowiatowej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt osiągając II miejsce (op. P. Żurek).
 
Turniej Piłki Nożnej Chłopców
 
14.05.15 odbyły się Eliminacje do Międzypowiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Zyskaliśmy III miejsce (op. P. Żurek).
 
Turniej Piłkarski
W dniach: 16.04.15 i 20.04.15 odbyły się eliminacje strefowe do XVII Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup.  Drużynowo:
II miejsce zdobyli chłopcy, III miejsce - dziewczęta (op. P. Żurek).
 
Mikołajkowe zawody Pływackie
06.03.15 – Mistrzostwa w Pływaniu Szkół Podstawowych i Gimnazjów Powiatu Średzkiego (opiekunowie: P. Żurek, R. Strożek, J. Strożek):
w kategorii styl dowolny dziewcząt - 50 m:
- I miejsce W. Prusek
- II miejsce A. Pastuch
- III miejsce M. Pukszta
w kategorii styl dowolny chłopców - 50 m:
- I miejsce Sz. Prusek
- II miejsce G. Sadkowski
- III miejsce J. Bochyński
w kategorii styl grzbietowy dziewcząt - 50 m:
- I miejsce W. Prusek
- II miejsce A. Strzebak
w kategorii styl grzbietowy chłopców - 50 m:
- I miejsce G. Sadkowski
- II miejsce Sz. Prusek
- III miejsce K. Kułaga
w kategorii styl klasyczny dziewcząt - 50 m:
- I miejsce S. Kostrzycka
- II miejsce A. Pastuch
- III miejsce W. Torończak
w kategorii styl klasyczny chłopców - 50 m:
- I miejsce Sz. Woźniak
w kategorii styl klasyczny chłopców - 50 m:
- I miejsce drużynowo klasa 2a
w kategorii Sztafeta 4x50 - styl dowolny:
- I miejsce drużyna dziewcząt gimnazjum
- I miejsce drużyna chłopców gimnazjum.
 
Gimnazjada w Piłce Siatkowej
 
13.02.15 w Powiatowa Gimnazjadzie Piłki Siatkowej DziewczątI miejsce (op. U. Wolska)
 
Mikołajkowe zawody Pływackie
5 grudnia, w III Mikołajkowych zawodach Pływackich Powiatu Średzkiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów odnotowujemy:
w kategorii styl dowolny dziewcząt - 50 m:
- I miejsce W. Prusek
- III miejsce M. Pukszta
- IV miejsce M. Partyka
- V miejsce A. Gontarek
w kategorii styl dowolny chłopców - 50 m:
- I miejsce G. Sadkowski
- II miejsce J. Bochyński
- III miejsce K. Szatan
- V miejsce D. Bochenek
w kategorii styl grzbietowy dziewcząt - 50 m:
- I miejsce W. Prusek
- II miejsceA. Strzebak
w kategorii styl grzbietowy chłopców - 50 m:
- I miejsce G. Sadkowski
- III miejsce J. Bochyński
- IV miejsce K. Szatan
- V miejsce M. Pichorowicz
w kategorii styl klasyczny dziewcząt - 50 m:
- I miejsce A. Pastuch
- II miejsce S. Kostrzycka
- V miejsce V. Genschmer
w kategorii styl klasyczny chłopców - 50 m:
- I miejsce Sz. Woźniak
w kategorii Sztafeta 6x50 - styl dowolny:
- I miejsce drużyna dziewcząt gimnazjum
- I miejsce drużyna chłopców gimnazjum.
 
Piłka Nożna Chłopców
 
23.05.16 drużyna chłopców zajęła II miejsce w Międzypowiatowej Gimnazjadzie Piłki Nożnej Chłopców (op. P. Żurek).
 
Powiatowa Gimnazjada w Koszykówce
 
23.11.15 w Powiatowej Gimnazjadzie w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców obie drużyny - dziewcząt i chłopców zajęły I miejsce (op. J. Strożek i W. Masalski).
 
Gimnazjada Piłki Nożnej
 
02.12.14 – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej HalowejI miejsce (op. P. Żurek)
 
Dolnośląskie Igrzyska LZS
 
18.09.14, w Dolnośląskich Igrzyskach LZS – biegi przełajowe (etap międzypowiatowy) mamy:
w kategorii klas I - dziewczęta: - I miejsce - N. Perczyńska (1d), bieg na 800 m,
w kategorii klas II - dziewczęta: - I miejsce - A. Pastuch (2a), bieg na 1500 m,
w kategorii klas II - chłopcy: - II miejsce - P. Janisz (2d), bieg na 1500 m,
w kategorii klas III - dziewczęta: - III miejsce - N. Kopała (3d), bieg na 1500 m,
w kategorii klas III - chłopcy: I miejsce - M. Bolek (3a), bieg na 1500 m.
op. U. Wolska
 
Gimnazjada Piłki Nożnej
 
19.11.14 w Powiatowej Gimnazjadzie Piłki Nożnej Chłopców, chłopcy stanęli na najwyższych stopniach podium: I i II miejsce (op. U. Wolska)
 
Gimnazjada Koszykówki
 
również 19.11.14 - w Powiatowej Gimnazjadzie Koszykówki ChłopcówI i II miejsce
(op. J. Strożek)
 
Igrzyska w Piłce Nożnej Chłopców
 
16.09.14, w Gminnych Igrzyskach Piłki Nożnej, chłopcy stanęli na najwyższym podium; (op. P. Żurek)
 
Gimnazjada - Liga Lekkoatletyczna
 
22.09.14 – Powiatowa Gimnazjada – Liga Lekkoatletyczna  drużyny dziewcząt i chłopców zajęły I miejsce
(opiekunowie: R. Strożek, J. Strożek)
 
Mistrzostwa Powiatu w LA (rywalizacja indywidualna)
06.06.14 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w Lekkoatletyce Szkół  Podstawowych i Gimnazjów; opiekunowie: R. Strożek, W. Masalski i P. Żurek
bieg na 100 m:
dziewczęta - II miejsce, D. Mazurek kl. 3b,
chłopcy - II miejsce, M. Bolek kl. 2a
bieg na 300 m:
dziewczęta - III miejsce, K. Rześniowiecka kl. 3b,
chłopcy - I miejsce, D. Sniegula (3a)II m., P. Janisz (1d)  III m., W. Kowalski (2a)
bieg na 600 m
dziewczęta - III miejsce, D Świerczek kl. 3c
bieg na 1000 m
chłopcy - III miejsce,   Janisz kl. 1d
skok w dal
dziewczęta - II miejsce, S. Kostrzycka kl. 1b,
chłopcy - I miejsce, M. Bolek kl. 2a
pchnięcie kulą
dziewczęta - III miejsce, D. Świerczek kl. 3c,
chłopcy - II miejsce, G. Hamryszak kl. 2a
Liga Lekkoatletyczna (rywalizacja drużynowa)
 
sztafeta 4 x 100 m:
dziewczęta - II miejsce: K. Falińska, D. Mazurek, A. Pastuch, W. Talar
chłopcy - I miejsce: M. Bolek, G. Hamryszak, W. Kowalski W., D. Sniegula
 
„Polska biega”
23.05.14 - Biegi przełajowe w ramach akcji „Polska biega” –  (op. W. Masalski)
w kategorii klas I:
chłopcy - II miejsce - A. Pastuch kl. 1a,
dziewczęta - II miejsce - K. Lenartowicz kl. 1b, III miejsce - P. Janisz kl. 1d
w kategorii klas II:
chłopcy - I miejsce M. Bolek kl. 2a,
dziewczęta - II miejsce - N. Kopała kl. 2e, III miejsce - N. Pałaszewska kl. 2b
w kategorii klas III:
chłopcy - II miejsce - D. Sniegula kl. 3a
 
Międzypowiatowy Finał Gimnazjady
 
19.05.14 - Międzypowiatowy Finał Gimnazjady Młodzieży  w Piłce Nożnej Dziewcząt – III miejsce; op. W. Masalski
 
Powiatowa Gimnazjada
 
05.05.14 -  Powiatowa Gimnazjada Piłka Nożna Dziewcząt – I miejsce; op. W. Masalski Piłka Nożna Chłopców
III miejsce
; op. P. Żurek
 
Gminna Gimnazjada
 
10.03.14 - Gminna Gimnazjada – w Piłce Nożnej Chłopców - I miejsce; op. U. Masalski
 
Mistrzostwa Powiatu
 
30.01.14 - Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt – II miejsce; op. U. Wolska
 
Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu
 
15.01.14 – I Powiatowe Mistrzostwa  w Pływaniu dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów
25 m – styl dowolny dziewczęta: II miejsce - A. Pastuch kl. 1a, III miejsce - N. Pałaszewska kl. 2b, IV miejsce -
D. Świerczek kl. 3c
50 m – styl dowolny chłopcy: II miejsce - G. Sadkowski, III miejsce - Sz. Prusek, IV miejsce - D. Bochenek,
50 m – styl grzbietowy
dziewczęta: I miejsce - A. Strzebak, II miejsce - A. Koman, III miejsce - N. Pałaszewska
chłopcy: I miejsce - G. Sadkowski, II miejsce - I. Skrzeczek, IV miejsce - K. Kułaga,
50 m – styl klasyczny
dziewczęta: I miejsce - A. Pastuch, II miejsce - W. Pastuch, III miejsce - N. Pałaszewska
chłopcy: II miejsce - M. Kowalski, III miejsce - Sz. Prusek
Sztafeta 4x25 m - styl dowolny dziewczęta: I miejsce
Sztafeta 4x50 m - styl dowolny dziewczęta: I, II i III miejsce
 
Gminna Gimnazjada
10.01.14 - Gminna Gimnazjada – w Piłce Siatkowej Dziewcząt - I miejsce; op. U. Wolska