Kronika 2014/2015

Osiągnięcia uczniów na areniemiędzyszkolnej

Konkursy szkolne

Osiągnięcia uczniów na arenie międzyszkolnej

Międzypowiatowy konkurs "Uruchom swoją wyobraźnię"

6 czerwca 2014, w Sobótce, odbył się Konkurs Literacki 2014. Nasza uczennica - Maria Pastwa zdobyła I miejsce w kategorii klas trzecich utworem Co dzień zapalam wschody i zachody słońca na niebie Opiekunką Marii jest p. Mirosława Piasecka. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia również na dalszych etapach nauki.
W konkursie wzięły także udział: Maja Kuryło z klas pierwszych, Anna Koman - drugich oraz Aleksandra Cirko - z trzecich.

Powiatowy Konkurs Matematyczny 2014

21 maja 2014 - w Środzie Śl. - odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny. Nasi starsi uczniowie nie zawiedli: Miejsca:
klasy I:
Jakub Krzysztoń, Gimnazjum w Miękini - I m.
Dominik Zięcina, Gimnazjum w Miękini - II m.
Kacper Raczyński, Środa Śl. - III m.
klasy II:
Dominik Radziszewski, Gimnazjum w Środzie Śl. - I m.
Karol Kułaga, Środa Śl. - II m. Michał Chohura, Ujazd Górny - III m.
klasy III:
Maria Pastwa, Gimnazjum w Środzie Śl - I m.
Julia Krzeszowska, Gimnazjum w Miękini - II m.
Dominik Buda, Kostomłoty - III m.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Konkursie przyszłorocznym.

Gminny Konkurs Matematyczny 2014

26 marca 2014 - w Rakoszycach - odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Nasi uczniowie zajęli w nim czołowe miejsca:
klasy I: Kacper Raczyński - I m. Kamila Rosenbeiger - II m. Radosław Bernacki - III m.
klasy II: Karol Kułaga - I m. Dominik Radziszewski - II m.
klasy III: Maria Pastwa - I m. Paulina Mazurkiewicz - II m.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na Konkursie Powiatowym, który odbędzie się 21 maja
w średzkim Gimnazjum.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

6 marca 2014 - w Domu Kultury - odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie wzięły udział gimnazja i szkoły podstawowe z terenu Gminy Środa Śląska.
I miejsce zajęła Urszula Stachowiak z klasy IIb,
II miejsce - Ada Korczowa z IIa
Wyróżnienie otrzymali uczniowie: Karol Sokół, Paweł Pluta i Wojciech Broniewicz.
Uczniów przygotowywała p. Urszula Radziejewska.

Konkursy szkolne

"Dworki Szlacheckie" Szkolny Konkurs Plastyczny wiosna 2015

W dniach 15 kwietnia - 6 maja odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny. Tym razem tematem prac były Dworki szlacheckie Oto tegoroczni laureaci:
klasy pierwsze
Matyna Dul  kl. 1b  m. I, Fiona Koreń  kl. 1a  m. II, Leon Chmielowiec  kl. 1a  m. III.
klasy drugie
Paulina Janusz kl. 2a m. I, Adriana Dwornicka kl. 2a m. II, Julia Mazur kl. 2a m. III.
klasy trzecie
Michał Bolek kl. 3a m. I, Aleksandra Mikicka  kl. 3a  m. II, Paulina Szmit kl. 3a m. III.
Gratulujemy!

Język Niemiecki 2015

30 kwietnia odbył się doroczny Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego.
Oto laureaci 2015:
Vivienne Genschmer kl. 2b m. I, Martyna Dul kl. 1b m. II, Julia Sadowska kl. 2a
m. II, równorzędne.
Gratulujemy! - test z 11 pytań otwartych i zamkniętych, pisało 16 uczniów. Zwycięzcom życzymy pomyślności w dalszym etapie Konkursu.

Matematyka 2015
12 marca odbył się coroczny Konkurs Matematyczny. Oto laureaci 2015
- klas pierwszych - Mateusz Pełechaty m. I, Laura Gulczewska m. II, Tymon Jatrzębski m. III.
- klas drugich - Kamila Rosenbeiger m. I, Kacper Raczyński m. II,
Julia Sadowska m. III.